Observations from Final Episode ...

24. května 2016 v 13:10 | Adele&Hann |  The 100

Máme za sebou třetí sezónu a je třeba si vše zrekapitulovat a připomenout, co jsme se vlastně dozvěděli ve finále. Jaký bude mít konec série vliv na řadu čtvrtou? A jak dopadla Indra s Roanem?


Jak dopadl Roan a Indra?

I když finálová epizoda měla dvojnásobnou délku, bohužel nedokázala odpověď na všechny otázky, které nás budou trápit do začátku příští řady. Nejistý osud visí nad Indrou, která sice přežila výbuch z minulé epizody, ale ve finále jsme jí neměli možnost vidět. Údajně by měla být v pořádku, ale na definitivní potvrzení si budeme muset počkat.
Mnohem větší otazník visí nad Roanem, který byl postřelen rovněž v minulé epizodě. Bohužel nevíme, jestli král Ledového národu přežil. Jeho stav se ve finále vůbec neřeší. Roan se stal poměrně rychle oblíbenou postavou (nejen u nás na Edně), proto by byla škoda ho tak brzy zabíjet, když toho nestačil tolik předvést. Nutno dodat, že třetí série byla celá ve znamení zabíjení oblíbených postav (Lexa, Lincoln).


Budoucnost Zemšťanů

A.L.I.E. dokázala velice silně ovlivnit jak Zemšťany, tak přeživší z Arkádie. Zemšťani ztratili svou velitelku Ontari a moc temnokrevných jim nezbývá. Je možné, že po zkušenostech s umělou technologií opustí od tradic, a v příští sezóně se dočkáme zcela jiné velitelky, která do sebe nevloží Plamen. Nedůvěra Zemšťanů v jakoukoliv umělou technologii by se zdála zcela oprávněná. Navíc zjištění, že jejich Plamen byl pouze další technologií a ne poselství Bohů, jak si původně mysleli, Zemšťanům zcela překopává jejich tradice a hodnoty.
I když většina klanů Zemšťanů byla ovládána A.L.I.E., Ledový národ zřejmě pod jejím vlivem nebyl. Pokud Roan skutečně zemřel, Ledový národ společně s Ontari přišel o dva zkušené velitele, a uvidíme, jakým směrem se tento brutální klan v příští sezóně vydá. První díly třetí série dokázaly, že tento národ má rozhodně potenciál k vyprávění dalších příběhů.

Město světel

O Městě světel se hovoří již od druhé série a až do začátku třetí jsme si pod tímto termínem neuměli nic představit. Uměla inteligence A.L.I.E. se před 98 lety rozhodla zničit svět a nyní po tak dlouhé době plní lidmi své imaginární město, kde neexistuje bolest. Město je plněno pouze z důvodu, aby A.L.I.E. měla nade všemi kontrolu.
S Clarke se dostaneme přímo do epicentra Města světel, kde se nachází zázračný vypínač, který dokáže deaktivovat umělou inteligenci (aneb klišé ze všech ostatních seriálů, viz. v nedávné době seriál Revolution a epizoda Dreamcatcher s nanity). Samotnou otázkou ovšem zůstává, proč je Lexa ve Městě světel?
Když zemřela v epizodě Thirteen, neměla v sobě čip a tudíž se nemohla dostat do Města. Nabízí se odpověď, že každá původní velitelka, která kdy měla uvnitř sebe A.L.I.E. 2, se automaticky po smrti přesune do Města světel, kde slouží jako jakýsi narušitelé původní umělé inteligence. Proto se zřejmě Clarke setkala i s vůbec první velitelkou Zemšťanů Beccou.

Okno pro čtvrtou sérii

Jak už to většinou bývá, na konci finálových epizod většinou dostaneme malé vodítko, čím by se mohla zabývat řada příští. Malé boje jsou už za námi, nyní je třeba se přesunout na větší hřiště. V příští sérii půjde o záchranu celého světa, kdy vybuchlé elektrárny začínají hořet a úroveň radiace stoupá po celém světě. Země tedy bude do šesti měsíců zcela neobyvatelná.
Pouze 4 % povrchu zemského bude obyvatelným a v příští sérii zřejmě půjde o to, najít ty 4 % či zastavit celosvětovou katastrofu. Samotná 4 % nejsou příliš moc, ale samotná čísla mohou klamat. 4% z celkové světové rozlohy je například většina území Ruska, takže pokud to dopadne pro hrdiny v seriálu dobře, s trochou štěstí bude právě celá Amerika právě tímto obyvatelným územím.
Zřejmě také v další sérii budeme sledovat, jak se postavy vyrovnávají se svými činy, které udělali pod vedením A.L.I.E. Nejzajímavější asi bude sledovat osudy Jahy, který si ve druhé sérii myslel, že nalezení Města světel je jeho životní poslání, a prakticky v celé třetí sérií jsme neviděli jeho skutečné já. Se svými démony bude muset bojovat i Abby, Kane či Jasper.

(Source: edna.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama