How long will the truce between Skaikru and Grounders?

14. února 2017 v 17:01 | Adele&Hann |  The 100

Sotva se v minulé epizodě Echoes obnovilo příměří mezi Zemšťany a Arkádií, tak hned v další epizodě bylo ohroženo několika zbrklými a nezodpovědnými činy. Vyburcuje k válce Zemšťany Ilian, nová postava, která prokoukla velice riskantní tah Octavie?

V epizodě Heavy Lies the Crown jsme konečně poznali Iliana, dlouho dopředu avizovanou postavu, kterou hraje poměrně nezkušený herec Chai Romruen. Ilian byl v průběhu třetí série pod vlivem A.L.I.E. a byl nucen zabít svého bratra. Následně musel snést ještě jednu ztrátu ve svém životě a to smrt své matky. Ilian si následně po osvobození své mysli vybral tu nejjednodušší cestu a ze všeho viní Skaikru.


Thelonius Jaha sice objevil město Světel, ale za vznik umělé technologie jsou zodpovědní Zemšťani úplně stejně jako Skaikru. Becca Pramheda byla vůbec první velitelkou Zemšťanů a byla to právě ona, která vyrobila umělou technologii. Bohužel Zemšťani se nad tímto faktem nechtějí pozastavovat a chtějí přesměrovat svůj vztek, bolest a ztrátu svých nejbližších na něco, co nenávidí. A to je právě Skaikru.

V premiéře čtvrté řady s názvem Echoes Clarke s ostatními těžce vybojovala tenké spojenectví s Roanem, ale hned v nejnovější epizodě bylo toto spojenectví několikrát ohroženo. A vina znovu není pouze na jednom člověku. Octavia se rozhodla vzít věci do svých rukou a než aby radši riskovala Roanův boj s vyzyvatelem, když není úplně v nejlepším zdravotním stavu, rozhodla se eliminovat hrozbu jednou provždy. Je pouze otázkou času, než na její zločin někdo nepřijde. Ilian není tak hloupý a už nyní Octavii podezírá. Co by ho ale mohlo zastavit, aby to neřekl ostatním Zemšťanům?

Láska. Již před začátkem čtvrté řady bylo avizováno, že Octavia by si mohla najít nového přítele. Zatím je těžké po prvním setkání těchto postav dělat nějaké závěry, ale na druhou stranu je Ilian jediný, který aktuálně připadá ze všech postav v seriálu v úvahu. Nesmíme také zapomínat na zbarvené motýly, kteří se objevili v seriálu naposledy v průběhu první řady. A to zrovna zažívala Octavia šťastné období s Atomem.

Kdo jednoznačně ohrozil spojenectví se Zemšťany a Arkádií, byl Bellamy, který se rozhodl zachránit tucet lidí z Farmářské stanice před záchranou většiny kvůli blížící se katastrofě. Ať už stojí Bellamy na jakékoliv straně, vždy ohrožuje úmluvy, které za něj domluví Clarke. V minulé řadě stál na straně Charlese Pikea, se kterým vyvražďoval Zemšťany, nyní sice zachraňuje lidi, ale na úkor záchrany většiny.

Zatím jediným řešením, se kterým přišla Clarke, Monty a Raven, je, že po vzestupu úrovně radiace budou všichni žít v troskách Archy, kterou dostatečně opraví, aby v ní mohli přebývat několik let. Jenže do stanice se samozřejmě nevejdou všichni. Pokud bude někoho Clarke upřednostňovat, bude to určitě Skaikru. V epizodě jsme se dozvěděli, že Roan dovolil Echo navštívit Arkádii, aby se ujistila, že Clarke dodrží dohodu s králem.

Pokud skutečně Echo Arkádii navštíví, odhadujeme, že se dozví, že trosky Archy jsou jediným místem záchrany. Echo si následně může vyvodit, že Skaikru je dovnitř stanice nikdy nepustí a nikdy se jí nevzdá. Ve čtvrté řadě tak nemusí jít v první řadě o boj mezi Zemšťany a Skaikru, ale o boj o stanici, která zaručuje přežití v následujících letech. V komentářích nám dejte vědět, jak podle vás bude příběh pokračovat.

(source: edna.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama