Will Luna save the entire human race through her blood?

23. února 2017 v 18:43 | Adele&Hann |  The 100

V epizodě The Four Horsemen do Arkádie dorazila Luna se svými druhy. Chvilku to vypadalo, že ani jeden z nich se nedožije konce dne, ale závěr dílu odhalil poměrně zásadní věc v celé zápletce čtvrté řady. Může být Luna klíčem k záchraně, který tak Clarke zoufale hledá?

Hned v úvodu epizody The Four Horsemen do Akádie dorazí Luna se zbytkem svých lidí. Jelikož je Luna na konci epizody nejspíše mezi posledními žijícími z jejího klanu, můžeme si další klan Zemšťanů označit za vyhubený. Luna patřila ke klanu Floukru, v obecné řeči se jim přezdívalo Boat people. Jedná se o skupinu Zemšťanů, kteří žili na ropné plošině, kam jsme se vydali ke konci třetí série.


I když Luna ustavičně odmítala pomoc i od Zemšťanů, když se úroveň radiace začala zvyšovat na ropné plošině, bylo volání o pomoc nevyhnutelné. Luna nejprve se svými lidmi vyhledala Nyka, léčitele Zemšťanů z Trikru. Nyko je sice vedlejší postava, kterou si ne všichni musíte pamatovat, ale vězte, že ze v seriálu objevuje již od druhé série (poprvé v epizodě Inclement Weather). Byl to právě on, kdo zachránil otrávenou Octavii na začátku druhé série.

Nyní zpět k Luně. Na konci epizody Luna záhadně bez požití jakýkoliv prášků přežije účinky radiace. Její temnokrevná krev ji vyléčila sama. Zatímco tedy Arkádie v čele s Clarke hledá odpovědi, jak přežít nevyhnutelnou katastrofu, nyní našli prvního člověka, který přežije, i kdyby žil venku. Odtud také slogan této řady "Z popela povstaneme", který jednoznačně odkazuje na Lunu. Jak by ale mohla pomoci krev Luny k záchraně ostatních, je pro nás ale záhadou.

Ve finále třetí řady v Perverse Instantiation sice Clarke na chvíli přijala transfúzi od Ontari, aby přijala Plamen a vydala se do města Světel zastavit A.L.I.E., ale v epizodě několikrát bylo řečeno, že tělo Clarke temnokrevnou krev odmítá. I pokud by se podařil najít nějaký způsob, aby si normální lidské tělo s normální krví zvyklo na to od Luny, Luna je jednou z posledních temnokrevných, která nemůže díky své krvi zachránit stovky dalších.

Náhodou se ale v epizodě ukáže dcera Indry Gaia, o které se nikdy Indra nezmiňovala (stejně tak o muži, se kterým ji měla). Z epizody jsme se dozvěděli, že Gaia je fanatička zblázněná do Plamene a také, že část svých výprav po zdevastované Americe zasvětila hledáním Temnokrevných, kteří by potenciálně mohli zachránit lidskou rasu. O tom, zda ještě nějaké našla, se ale Gaia nezmínila.

Další část epizody je zaměřená na Theloniuse Jahu, který se snaží napravit své činy z minulé série a hledá záchranu pro zbytek svých lidí. Není na tom nic neobvyklého, jen může být trochu zarážející, kde Jaha vzal všechny informace o protiatomovém krytu. Thelonius si v epizodě na tabletu čte články, pouští videa. Skoro to i vypadá, jako by byl po 100 letech apokalypsy připojen k internetu.

Krátké dějové linky jsme se dočkali i v Polis, kdy si Roan nechal před svým nosem ukrást Plamen. Ten nyní má Gaia a Indra s Octavií přistoupí na hru na tenkém ledě. Už i tak, kdy je příměří mezi Zemšťany a Arkádií narušeno téměř ze všech stran, se rozhodne Octavia Roanovi lhát a poví mu, že Plamen je zničen. Vše je samozřejmě otázka času, než se král dozví pravdu. Nejen o Plamenu, ale i o záchranném plánu Clarke, na jejímž listu přeživších zřejmě nefiguruje většina Zemšťanů, jak by si Roan představoval.

Jak se vám epizoda líbila? Jak zastaví Clarke s Bellamym katastrofu? Pomůžou k tomu Luna a její krev?

(source: edna.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama